WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Moderator: Moderatorzy

Lawenda
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:01
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: Lawenda »

KOCHANI
Serdecznie zapraszamy na TURNUS W MIKOSZEWIE w terminie od 14 do 21 lipca 2017r.
MIEJSCE
Ośrodek położony jest na ponad dwóch hektarach lasu sosnowego. Na jego terenie znajdują się boiska do koszykówki, siatkówki, badmintona, piłki ręcznej. Całość jest ogrodzona i oddalona od dróg, a dzięki temu bezpieczna. Dom Formacyjny położony jest 900 m od morza w malowniczej scenerii lasu mieszanego. Do plaży jest tylko 15 minut spacerem przez las. W ośrodku są pokoje 4-5 osobowe wyposażone w łazienki i natryski z ciepłą wodą, dostępną przez cały dzień. Istnieje również możliwość zakwaterowania w pokojach 2 osobowych. Ośrodek jest czynny od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
http://www.diecezja.elblag.opoka.org.pl" target="_blank
PŁATNOŚĆ
OSOBY DOROSŁE: 500 zł
DZIECI W WIEKU 4-12 LAT-400 zł
DZIECI W WIEKU 13-16 LAT-450 zł
DZIECI W WIEKU 1-2 LATA BEZPŁATNIE
ZALICZKA W KWOCIE 100 zł. OD OSOBY
BĘDZIEMY OCZEKIWALI DO DNIA 30 KWIETNIA
W TYM ROKU PROSIMY O UBEZPIECZENIE SIĘ INDYWIDUALNIE
UWAGA: KAŻDY MUSI BYĆ ZGŁOSZONY
NA ODDZIELNYM FORMULARZU, DZIECI TAKŻE

Zapisy przez FORMULARZ:
http://formularz.sychar.org/wakacje_z_sycharem.html" target="_blank
jest on wspólny dla wszystkich turnusów, dlatego prosimy o bezbłędne wybory :D

WAKACJE Z SYCHAREM SĄ BEZALKOHOLOWE
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, 19:01 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Lawenda
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:01
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: Lawenda »

Dobry link do ośrodka http://www.parafiamikoszewo.pl/?page_id=12" target="_blank
Lawenda
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:01
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: Lawenda »

NA „WAKACJACH Z SYCHAREM” W MIKOSZEWIE 2017 gościc będzie Alicja Zagrodzka, która proponuje państwu:

PROPOZYCJA WYKŁADÓW PSYCHOPEDAGOGICZNYCH

INFORMACJE OGÓLNE

Wielu rodziców, nawet tworzących pełne rodziny, ma trudności w kontakcie z dziećmi. Rodzice często doświadczają bezradności, stosują metody, których sami nie uznają (krzyk, straszenie, bicie itd.), unikają konfliktów za wszelką cenę albo rozwiązują je siłowo, zaniedbują albo nadmiernie chronią dzieci, nie potrafią z nimi rozmawiać. Rzadko wynoszą dobre wzorce wychowania z własnego domu, nie przekazuje tego też szkoła, dlatego wielu rodziców potrzebuje powiększać wiedzę i doskonalić umiejętności psychopedagogiczne,

W rodzinach rozbitych dochodzą dodatkowe problemy: dużo trudnych uczuć u rodziców i u dzieci, dużo wątpliwości, jak rozmawiać z dziećmi o konflikcie małżeńskim i jakie decyzje podejmować w tej nowej sytuacji. Często są to też rodziny dotknięte przemocą lub uzależnieniem, a prawie zawsze – rodziny, w których zaburzona była komunikacja międzyludzka. Niektórzy rodzice rzadko widują swoje dzieci, więc jakość tego kontaktu ma wyjątkowo duże znaczenie i dla nich, i dla dzieci. Ci natomiast, którzy mają dzieci pod swoją niemal wyłączną opieką, są nią przeciążeni i nieraz „dostają” od dzieci i za siebie, i za nieobecnego rodzica, i za cały kryzys. Dlatego rodzice będący w poważnym kryzysie małżeńskim potrzebują psychoedukacji jeszcze bardziej niż rodzice, którzy nie są w takim kryzysie.

Dzieci, których rodzice są w poważnym kryzysie małżeńskim, przeżywają to bardzo mocno: pod względem psychologicznym ich sytuacja jest zbliżona do sytuacji osób, którym – dosłownie – zapada się ziemia pod nogami: osób doświadczonych kataklizmem lub wojną. Mogą też przeżywać rozstanie z jednym z rodziców tak, jak przeżywa się śmierć rodzica. Dlatego dzieci te często potrzebują pomocy z zewnątrz: kogoś, kto pomoże im „poczuć, co czują” i uchroni je przed chaosem i odcięciem się od trudnych uczuć. Potrzebują też bardziej niż przeciętne dzieci nauczyć się wyrażać swoje uczucia i ćwiczyć się w dobrej komunikacji z otoczeniem.

Proponuję dla chętnych SYCHARków i ich dzieci zajęcia psychoedukacyjne na niektórych turnusach „Wakacji z SYCHARem”. Może ktoś będzie chciał wykorzystać ten wakacyjny czas nie tylko na wypoczynek, ale też na pracę nad sobą.

W tej propozycji kładę większy nacisk na zajęcia z rodzicami, nie z dziećmi, z kilku powodów:
• Jeśli rodzice nauczą się nowych sposobów komunikacji, dzieci później będą uczyły się ich od rodziców; jeśli dzieci nauczą się nowych sposobów, rodzice mogą zareagować niezrozumieniem i niezadowoleniem i raczej nie nauczą się od dzieci.
• Rodzice mogą wykorzystać nowe sposoby komunikacji także w kontakcie ze współmałżonkiem, teściami i innymi osobami dorosłymi, co w SYCHARze jest bardzo potrzebne.
• Dzieci często potrzebują nie tylko psychoedukacji, ale też pracy terapeutycznej, która wymaga dłuższego czasu i powinna być prowadzona przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami.




INFORMACJE KONKRETNE

Dla turnusu w Mikoszewie proponuję:
1. Codzienne wykłady z prezentacją na temat „Dziecko w sytuacji kryzysu małżeńskiego rodziców – jak je chronić i wspierać”, połączone z elementami warsztatowymi i z wymianą doświadczeń w grupie chętnych rodziców. Każde takie spotkanie zajmie ok. 2 godzin.
Tematy spotkań:
1. Konflikty małżeńskie a dzieci: możliwe warianty
2. Co przeżywają i jak się zachowują dzieci w sytuacji kryzysu małżeńskiego rodziców, jakie trudności i zaburzenia zagrażają dzieciom
3. Dziecku należy się prawda o sytuacji kryzysu małżeńskiego rodziców – jak ją mówić z miłością
4. Przekazujemy dziecku obraz drugiego rodzica
5. Dziecko na linii frontu; dziecko, które odrzuca jednego rodzica lub oboje rodziców
6. Budowanie dobrej relacji z dzieckiem w sytuacji kryzysu małżeńskiego

2. Codzienną możliwość konsultacji indywidualnych dla rodziców – według potrzeb. Wydaje mi się, że takie konsultacje mogą być potrzebne zwłaszcza rodzicom, którzy:
• mają trudności w kontakcie z dziećmi: często doświadczają bezradności, złości lub poczucia winy; stosują metody, których same nie uznają (krzyk, straszenie, bicie itd.); szukają pomysłu na to, jak rozmawiać z dziećmi, jakie stawiać im wymagania i jak je skutecznie egzekwować,
• mają dodatkowe problemy w kontakcie z dziećmi z powodu kryzysu małżeńskiego (separacji, rozwodu itp.): nie wiedzą, jak rozmawiać z dziećmi o sytuacji kryzysowej; szukają sposobu na to, żeby je w tej sytuacji chronić i wspierać; rzadko widują swoje dzieci i obawiają się zaniku więzi lub przeciwnie – sprawują stałą, wyłączną opiekę nad dziećmi i są tym przeciążone,
• mają dobry kontakt z dziećmi i chciałyby mieć jeszcze lepszy: np. lepiej zrozumieć przeżycia i zachowania swoje lub dzieci; zastanowić się nad wyborem metod i strategii wychowawczych; poćwiczyć umiejętności komunikacyjne: wyrażanie swoich uczuć i potrzeb oraz aktywne, empatyczne słuchanie; poćwiczyć umiejętność stawiania i ochrony swoich granic oraz stawiania granic dzieciom.




Będzie z nami również Małgosia, która będzie przeprowadzała oraz koordynowała doświadczenia przyrodnicze.
Zapraszamy serdecznie
karkru19
Posty: 80
Rejestracja: 05 lut 2017, 9:03
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: karkru19 »

Gdzie znajduje się MIKOSZEWO??? Jakie to województwo?? Super z tymi zajęciami dla rodziców o dzieciach , nie ukrywam , że bardzo by mi się przydały. W Orlikach chyba też będą o ile dobrze wiem.
Lawenda
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:01
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: Lawenda »

Mikoszewo jest nad morzem okolice Gdanska
karkru19
Posty: 80
Rejestracja: 05 lut 2017, 9:03
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: karkru19 »

To blisko coś mi mówi ta nazwa
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: Balba »

Karkru - w Orlinkach, a nie w Orlikach :D

Mikoszewo i Orlinki są bardzo blisko siebie - w linii prostej - oddziela je "tylko" Wisła w ujściowym odcinku i przeprawa promem - radzę wszystko sprawdzać na mapie ;)

z Bogiem.
pyahoo
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2017, 20:47
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: pyahoo »

zapisałem siebie żonę i dzieci tydzień temu, czy coś otrzymam na maila? Dominik
annae
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:10
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: annae »

Zapisałam się z dwójka dzieci jeszcze w marcu i nie otrzymałam żadnej informacji ;(
Awatar użytkownika
Balba
Posty: 1355
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:40
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: Balba »

informacje niedługo będą rozsyłane - cierpliwości :D

Bożego dnia.
mamamuminka
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:17
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: mamamuminka »

annae, ja też się zapisałam z synem i też nie dostałam jeszcze żadnej konkretnej informacji, tylko zaraz po zapisaniu wiadomość e-mail potwierdzającą że jesteśmy na liście podstawowej. Też czekam z niecierpliwością bo urlop już zaklepany ;)
annae
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:10
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: annae »

Balba pisze: 11 kwie 2017, 15:59 informacje niedługo będą rozsyłane - cierpliwości :D

Bożego dnia.
Cierpliwość to cnota, którą powinnam ćwiczyć :lol:
OK ćwiczę dziękuję za odpowiedz :D
pyahoo
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2017, 20:47
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: pyahoo »

Dzień dobry, wpłaciłem za turnus za siebie żone i dzieci (wg otrzymanego e-maila) i prośba o potwierdzenie. Prośbę swą motywuję otrzymanym telefonem w którym pani mówiła o turnusie w Jastarni, nie chcę Jastarni tylko Mikoszewo :)
Malena
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2017, 0:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: Malena »

Dzien dobry, jestem Magdalena i trafiłam tu niedawno. Zrodzilo sie we mnie pragnienie dołączenia wraz z rodzina do wakacji z Sycharem. Czy na którymś. Turnusów w mikoszewie jest jeszcze miejsce?
Moze cos sie zwolniło? Pozdrawiam, M.
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: WAKACJE MIKOSZEWO 14-21.07.2017

Post autor: tereska »

Informacja dla wszystkich którzy się wybierają do Mikoszewa .
4 Km od Mikoszewa w Jantarze odbywają się od 14 do 15 lipca Światowe Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu
http://www.polawianiebursztynu.pl/artykul/114

:-)
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
ODPOWIEDZ