Pozew

Moderator: Moderatorzy

Lenka
Posty: 89
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:12
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Pozew

Post autor: Lenka »

Bardzo proszę o modlitwę. Dzisiaj dowiedzialam sie, że maz złożył pozew rozwodowy. Rozprawa wyznaczona jest za 2 tygodnie. Proszę o modlitwę o oddalenie pozwu i łaskę nawrócenia dla męża.

Po okresie 2 lat życia z kochanką, mąż złożył pozew. Nie mieliśmy prawie żadnego kontaktu. Gdyby ktoś mógł mi doradzić pisząc na priv, czy mozna odrzucić taki pozew, jakie argumenty przytoczyć, o ile to jest mozliwe, to będę bardzo wdzięczna. Nie mamy dzieci.
"Jezu, ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Nirwanna »

Witaj, Lenko,
Bardzo Ci współczuję, czeka Cię trudny czas. Niech Matka Boża otoczy Cię skuteczną opieką.

Pewnie za chwilę napiszą osoby,które odpowiedzą na Twoje pytania... jednak dlaczego potrzebujesz tych informacji na priv?
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Lenka
Posty: 89
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:12
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Lenka »

Witaj Nirwanno,
Jeśli to komuś pomoże, to może być i tutaj. Nie mam nic do ukrycia, ale to kolejna taka sama sprawa. A mailem mogę obszerniej wyjaśnić pewne kwestie.
"Jezu, ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pozew

Post autor: Monti »

Lenko, w odpowiedzi na pozew możesz wnosić o oddalenie powództwa, a w razie nieuwzględnienia tego wniosku - o orzeczenie separacji. Możesz argumentować, że więź emocjonalna z Twojej strony dalej istnieje, jesteś gotowa na pojednanie z mężem. Musisz jednak mieć świadomość, że w tym stanie faktycznym orzeczenie przez sąd rozwodu mimo Twojego sprzeciwu jest bardzo prawdopodobne.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
Ukasz

Re: Pozew

Post autor: Ukasz »

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje...
Blondynka55
Posty: 313
Rejestracja: 14 sty 2019, 15:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Blondynka55 »

....Przyjdź Królestwo Twoje, bądź Wola Twoja ..
...
Lenka
Posty: 89
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:12
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Lenka »

... bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi, ...
"Jezu, ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
SiSi
Posty: 346
Rejestracja: 06 sie 2018, 9:31
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: SiSi »

... chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj...
Al la
Posty: 2671
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:36
Jestem: w separacji
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Al la »

...i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom...
Ty umiesz to, czego ja nie umiem. Ja mogę zrobić to, czego ty nie potrafisz - Razem możemy uczynić coś pięknego dla Boga.
Matka Teresa
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Pozew

Post autor: Monti »

... i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
Lenka
Posty: 89
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:12
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Lenka »

Bardzo dziękuję za modlitwę 💓
"Jezu, ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
groszek1
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2017, 23:48
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: groszek1 »

Lenko, jest też taka możliwość, aby wnioskować o odrzucenie pozwu rozwodowego, powołując się okoliczność wyłącznej winy składającego pozew. Tzn, jeśli u Ciebie jest taka sytuacja, że nie mieszkacie razem, bo mąż ma inną kobietę, a Tobie zależy na Waszym małżeństwie i jak piszesz z Twojej strony nadal jest więź, to może mogłabyś się na to powołać?
I nie mam tutaj na myśli, że tylko Twój maż jest winny kryzysowi małżeńskiemu, ale to, że jak rozumiem to on podjął decyzje o działaniach służących rozłamowi w Waszym małżeństwie...
Lenka
Posty: 89
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:12
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Lenka »

Dziękuję groszku1, każda rada jest dla mnie bardzo cenna.
Mąż wnosi pozew bez orzekania o winie.
A ja będę wnioskować o odrzucenie wniosku. Zawsze twierdziłam, że chcę ratować to małżeństwo i teraz nie mogę sie wycofać, choć jestem przerażona tym, ze muszę byc w sądzie i wykazać jego winę. Nigdy nie wywlekałam spraw prywatnych , a tu muszę udowodnić, że mnie zdradzał.
Liczyłam na to, że nie zdecyduje się na kierowanie sprawy do sądu, a raczej, że sie ocknie i ... sama nie wiem co zechce 😕 .
Bardziej zachodzę w głowę, jak umotywować, ze nasze więzi nie zostały do końca zerwane, bo niestety nie mieszkamy razem od 2 lat, poza oczywiście tym, że kocham ..., ze nadal gotowa jestem ratować..., itp.
"Jezu, ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
Lenka
Posty: 89
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:12
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Pozew

Post autor: Lenka »

groszek1 pisze: 19 sty 2020, 20:00 I nie mam tutaj na myśli, że tylko Twój maż jest winny kryzysowi małżeńskiemu, ale to, że jak rozumiem to on podjął decyzje o działaniach służących rozłamowi w Waszym małżeństwie...
Tak, to mąż sie wyprowadził, nie widział sensu naprawy.
"Jezu, ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
Lenka
Posty: 89
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:12
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Mediacje

Post autor: Lenka »

Kochani, bardzo dziękuję za modlitwę. Sąd skierował nas na mediację.
W ogóle jestem strasznie zawiedziona po rozprawie sądowej. Pani Sędzia otrzymała odpowiedź na pozew na rozprawie i nawet jej nie przeczytała. Powiedziała, że to niepoważne z mojej strony, że nie wyrażam zgody na rozwód. Odmowa w naszej sytuacji jest bezzasadna. Przez cały czas powtarzała, że przecież mąż żyje już 2 lata z kimś innym i on już nie wróci. Czego ja oczekuję itd. Masakra jakaś.
Mąż zgodził się na mediację, aby jedynie ustalić warunki rozejścia. Proszę, pomódlcie się o tę mediację (jest w poniedziałek 2 marca), abyśmy doszli do ugodowego rozwiązania sytuacji między nami. Dziękuję Wam z całego serca :)
"Jezu, ufam Tobie - Ty się tym zajmij"
ODPOWIEDZ