Wsparcie przy rozwodzie

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Wieza
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2020, 0:54
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Mężczyzna

Wsparcie przy rozwodzie

Post autor: Wieza »

Witam,

Jestem od 3 lat w separacji, mieszkamy oddzielnie, dzieci mieszkają z żoną. Żona chce rozwodu bo twierdzi, że to najlepsze wyjście z sytuacji, zgodne ze stanem faktycznym.Jestem w depresji, pracuje tylko i wracam do domu, kładę się spać. Nie mam siły na długie i wyczerpujące procesy. Szkoda mi energii i pieniędzy. Szukam kogoś kto wspomoże przy procesie, najlepiej jakiegoś prawnika niedrogiego z Warszawy.

Pozdrawiam
Z poważaniem
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Wsparcie przy rozwodzie

Post autor: Pavel »

Witaj na forum Wieza,
Co prawda zarejestrowałeś się na forum już dłuższy czas temu, ale dla pewności uczulam cię na ostrożność przy opisywaniu szczegółów mogących spowodować identyfikację ciebie i twojej rodziny w realnym świecie.

Zapraszam również do odwiedzenia ognisk Sycharu w realu o ile masz taką możliwość, wsparcie ludzi będących w podobnej sytuacji, kontakt z żywym człowiekiem jest nieoceniony.
Oto lista ognisk:
www.sychar.org/ogniska

Czytając twój post mam wątpliwości, czy na pewno wiesz jakie są cele naszej wspólnoty.
Nie pomagamy tu w przeprowadzaniu rozwodów, natomiast staramy się wspierać małżonków sakramentalnych w trudnym czasie kryzysu, w obronie małżeństwa.

Rozumiem, że przechodzisz bardzo trudny okres, dla mnie czas kryzysu małżeńskiego był najtrudniejszym czasem mego życia. Jednocześnie ten ból był dzięki Bogu dźwignią która pozwoliła mi dokonać drastycznych zmian w mojej egzystencji. Zmian na dużo lepsze ma się rozumieć.

Jakie są twoje relacje z Bogiem?

Piszesz o depresji. Czy poszedłeś z tym do specjalisty?
Czy właściwie wnioskuję z twego postu, że się poddałeś?

Na początek otaczam modlitwą, niedługo zapewne wesprą cię inni.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
Monti
Posty: 1260
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:14
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: Wsparcie przy rozwodzie

Post autor: Monti »

Wieza pisze: 14 wrz 2021, 12:23 Witam,

Jestem od 3 lat w separacji, mieszkamy oddzielnie, dzieci mieszkają z żoną. Żona chce rozwodu bo twierdzi, że to najlepsze wyjście z sytuacji, zgodne ze stanem faktycznym.Jestem w depresji, pracuje tylko i wracam do domu, kładę się spać. Nie mam siły na długie i wyczerpujące procesy. Szkoda mi energii i pieniędzy. Szukam kogoś kto wspomoże przy procesie, najlepiej jakiegoś prawnika niedrogiego z Warszawy.

Pozdrawiam
Żona chce rozwodu, a Ty czego chcesz?
Jak wyglądają Twoje relacje z dziećmi?
jaki był powód Waszego rozstania?
"Szukaj pokoju, idź za nim" (Ps 34, 15)
Sara123
Posty: 90
Rejestracja: 09 sie 2021, 8:36
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Kobieta

Re: Wsparcie przy rozwodzie

Post autor: Sara123 »

Nie oceniam Cie, ale... czytalam Twoj temat.
Ja jestem poniekad w takiej sytuacji jak Twoja zona i troche ja rozumirm.
Mysle, ze kilka krokow z Twojej strony zmieniloby decyzje zony i bylibyscie razem. Jesli chcezz pogadamy na priv.
ODPOWIEDZ