szczere pytanie do Kobiet

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Wiedźmin

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: Wiedźmin »

s zona pisze: 06 kwie 2018, 17:17 [...]
zas Wymagamy ,zeby oni znali /zaspokajali nasze 12 [...]
s zona - możesz proszę wymienić owe 12 - zobaczę czy zaspokajam choć 1/3 ;)
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: s zona »

Aleksander pisze: 06 kwie 2018, 17:54
s zona pisze: 06 kwie 2018, 17:17 [...]
zas Wymagamy ,zeby oni znali /zaspokajali nasze 12 [...]
s zona - możesz proszę wymienić owe 12 - zobaczę czy zaspokajam choć 1/3 ;)
Alex , wrzuce hurtem ale pozniej ,a na teraz drobna sugestia
Wazne wg mnie ,zeby to Zona Doszla do tego, ze zaspokajasz ,a nie Tobie sie tak wydawalo ,
sorry ,ale to tylko moje zdanie :lol:

A na 12 potrzeb powolywalam sie za panami Guzewiczem i Pulikowskim :D
wiec to jest meskie spojrzenie ,
a wynotuje pozniej :D
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: s zona »

_id=45733 pisze:06 kwie 2018, 17:17 Nawiazujac do szczerosci w tytule :
jak to jest ,ze my kobiety - obdarzone intuicja - nie potrafimy " ogarnac " 3 potrzeb naszych mezow ,
zas Wymagamy ,zeby oni znali /zaspokajali nasze 12 ?
Dopiero widmo kowalskiej wyostrza nam zmysly ...
Alexandrze , zgodnie z obietnica :


..." Kazda zona oczekuje od meza przede wszystkim:

1 Delikatnosci w slowach i gestach ,w kazdej okolicznosci ,nawet jak zrobila cos niewlasciwego ,
badz delikatny !

2 Powstrzymywania sie od pouczania ,krytykowania ,zwracania uwagi, mędrkowania .

3 Odrobiny czasu ,raczej codziennie ,na rozmowe ,wysluchanie .

4 Zrozumienia ,czyli wysluchania i potwierdzenia ,ze jest zrozumiana .

5 Uznania piekna wygladu, walorow estetycznych,wszelkich dzialan, przygotowanych posilkow, udekorowanego stolu, nowego pomyslu dekoracji pokoju, gustownego dobrania zaslondo okna.

6 Wyznan milosci (zawsze z imieniem).Zapewnien,ze jest kochana ,najwazniejsza ,jedyna.

7 Adorowania ,nadskakiwania , dzentelmeskosci,szarmanckosci .

8 Ciaglego zdobywania,filtrowania,zabiegania o wzgledy,z kazdym elementem ,ktory moze zainponowac,np.ladny wyglad,zapach,upominek.Tak ,jak przed laty,w pierwszych miesiacach znajomosci.

9 Niekonwekcjonalnosci,odrobiny szalenstwa ,zaskoczen,niespodzianek ,.Od czasu do czasu robienia czegos nieszablonowego .Kobiety bardzo nie lubia monotonii ,nudy.

10 Bycia przy niej w trudnych sytuacjach .Owszem ,niepowodzenia w pracysa dla naszych zon stresujace,ale najtrudniejszym doswiadczeniemdddddla kobiety jest choroba dziecka ,jego utrata ,poronienie dzieciatka, choroba rodzica, smierc kogos z rodziny. Musimy byc wtedy ogromnie opiekunczy,,delikatni ,wyrozumiali,empatyczni.

11 Powstrzymywania sie od przestawiania albo chowaniadrobiazgow,bibelotow porozstawianych po calym mieszkaniu.Nie probujmy takze kwestionowac ich wartosci lub przydatnosci.

12 Wszelkiego zrozumienia oczekiwanz plaszczyzny lozkowej,szczegolnie delikatnosci.Zrozumienie oczekiwan to takze przyjecie i uszanowanie prosby ,aby w tym momencie ,w tych okolicznosciachnie oczekiwac zblizen,intymnosci.Nie chodzi tylko o lek przed ciaza,o konsekwencje wobec decyzji ,ze skoro sa dni plodnosci ,a nie planujemy w tym czasie dziecka ,trwamy we wstrzemiezliwosci.Chodzi takze o wczucie sie w cala mozaike uczuc zony.Jesli dziecko choruje ,sa jakies problemy zawodoweona sama zle sie czuje,trzeba to zrozumiec ,uszanowac...."

Mieczyslaw Guzewicz " Malzenstwo na krawedzi "
http://www.tolle.pl/pozycja/malzenstwo-na-krawedzi
str 79/80/81 et 84

Natomiast mezowie - wg M Guzewicza - potrzebuja " tylko kilku drobiazgow :

1 Pochwal .....
2 Zwyklego ,matczynego zatroskania ...
3 " Ciepelka w lozku" ...
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: 3Has »

s zona pisze: 06 kwie 2018, 22:56 Alexandrze , zgodnie z obietnica :
Kazda zona oczekuje od meza przede wszystkim:
(...)
Natomiast mezowie - wg M Guzewicza - potrzebuja " tylko kilku drobiazgow :
(...)

Aleksander, to Ty widzę klasyki nie znasz:)
S zona i tak jest powściągliwa - tu masz pełną listę:

"Uszczęśliwienie kobiety jest bardzo proste, podaję zasady...
A. Należy tylko być:
1. przyjacielem
2. partnerem
3. kochankiem
4. bratem
5. ojcem
6. nauczycielem
7. wychowawcą
8. spowiednikiem
9. powiernikiem
10. kucharzem
11. mechanikiem
12. monterem
13. elektrykiem
14. szoferem
15. tragarzem
16. sprzątaczką
17. stewardem
18. hydraulikiem
19. stolarzem
20. modelem
21. architektem wnętrz
22. seksuologiem
23. psychologiem
24. psychiatrą
25. psychoterapeutą.
B. Ważne też są inne cechy. Należy być:
1. sympatycznym
2. wysportowanym ale
3. inteligentnym ale
4. silnym
5. kulturalnym ale
6. twardym ale
7. łagodnym
8. czułym ale
9. zdecydowanym ale
10. romantycznym ale
11. męskim
12. dowcipnym i
13. wesołym ale
14. poważnym i
15. dystyngowanym
16. odważnym ale
17. misiem ale
18. energicznym
19. zapobiegawczym
20. kreatywnym
21. pomysłowym
22. zdolnym ale
23. skromnym i
24. wyrozumiałym
25. eleganckim ale
26. stanowczym
27. ciepłym ale
28. zimnym ale
29. namiętnym
30. tolerancyjnym ale
31. zasadniczym i
32. honorowym i
33. szlachetnym ale
34. praktycznym i
35. pragmatycznym
36. praworządnym ale
37. gotowym zrobić dla niej wszystko [np. skok na bank] czyli
38. zdesperowanym [z miłości] ale
39. opanowanym
40. szarmanckim ale
41. stałym i
42. wiernym
43. uważnym ale
44. rozmarzonym ale
45. ambitnym
46. godnym zaufania i
47. szacunku
48. gotowym do poświęceń i, przede wszystkim,
49. wypłacalnym.
C. Jednocześnie musi mężczyzna uważać na to, aby:
a) nie był zazdrosny, a jednak zainteresowany
b) dobrze rozumiał się ze swoją rodziną, nie poświęcał jej jednak więcej czasu niż danej kobiecie
c) pozostawił kobiecie swobodę, ale okazywał troskę i zainteresowanie gdzie była i co robiła
d) ubierał się w garnitur, ale był gotów przenosić ją na rękach przez błoto po kolana i wchodzić do domu przez balkon, gdy ona zapomni kluczy, lub gonić, dogonić i pobić złodzieja, który wyrwał jej torebkę, w której przecież miała tak niezbędne do życia lusterko i szminkę.
D. Ważne jest aby nie zapominać jej:
1. urodzin
2. imienin
3. daty ślubu
4. daty pierwszego pocałunku
5. okresu
6. wizyty u stomatologa
7. rocznic
8. urodzin jej najlepszej przyjaciółki i ulubionej cioci.
Niestety, nawet najbardziej doskonałe wykonanie powyższych zaleceń nie gwarantuje pełnego sukcesu. Kobieta mogłaby się bowiem czuć zmęczona obecnością w jej życiu idealnego mężczyzny oraz poczuć się zdominowaną przez niego i uciec z pierwszym lepszym menelem z gitarą, którego napotka.

A teraz druga strona medalu. Uszczęśliwić mężczyznę jest zadaniem daleko trudniejszym, ponieważ mężczyzna potrzebuje:
1. seksu i
2. jedzenia
Większość kobiet jest oczywiście tak wygórowanymi męskimi potrzebami mocno przeciążona. Zaspokojenie tych potrzeb przerasta siły naszych pań.
Wniosek :
Harmonijne współżycie można łatwo osiągnąć, pod warunkiem, że mężczyźni wreszcie zrozumieją, iż muszą nieco ograniczyć swoje zapędy i pohamować swoją roszczeniową postawę!"

:D
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13319
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: Nirwanna »

:lol:

3Has, pośmialiśmy się solidnie. A poważniej możemy?
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
jacek-sychar

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: jacek-sychar »

3Has pisze: 09 kwie 2018, 10:55 d) ubierał się w garnitur, ale był gotów przenosić ją na rękach przez błoto po kolana
Ja protestuję!
A gdzie informacja o nenufarach?
https://www.youtube.com/watch?v=B1sNukz6EMU
od 30'
Po tym filmie jest to dla polskich kobiet standard postępowania mężczyzn.
A ilu z nas to zrobiło? Na szczęście możemy się obecnie tłumaczyć tym, że nenufary są w Polsce pod ochroną prawną. :lol:
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: 3Has »

Nirwanna pisze: 09 kwie 2018, 11:15 :lol:

3Has, pośmialiśmy się solidnie. A poważniej możemy?
Chętnie:) A jakie konkretnie pytanie?
jacek-sychar

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: jacek-sychar »

Nirwanna pisze: 09 kwie 2018, 11:15 :lol:

3Has, pośmialiśmy się solidnie. A poważniej możemy?
To ja może małe wyjaśnienie, jak to odbieram jako mężczyzna.

W kontaktach zawodowych, koleżeńskich lub przyjacielskich, drogie panie zwykle są konkretne, rzeczowe, powiedziałbym nawet profesjonalne.

Gdy jednak dochodzi do bliższych kontaktów, to zwykle wtedy biorą górę emocje pań i wymagania podane przez 3Hasa są jak najbardziej na miejscu.
Jak pamiętam, to zawsze gdy ja się zakochiwałem lub jakaś dziewczyna zakochiwała się we mnie (no, naprawdę się zdarzyło :lol: ), to właśnie wtedy ta lista miała zastosowanie. Szkoda tylko, że jej wtedy nie znałem.
Na szczęście obecnie ani ja się nie zakochuję, ani nikt we mnie się nie zakochuje. Mam więc problem z głowy.
Ostatnio zakochała się we mnie kotka, którą żona i dzieci wiele lat temu ściągnęli do domu. Ponieważ jednak było to bez mojej wzajemności, zemsta kotki była okrutna. Nasikała mi do torby tuż przed moim wyjazdem w delegację. Tak to jest kpić z uczuć płci pięknej. Zawsze czeka nas sroga zemsta. :P
Na delegacje musiałem pojechać w pierwszych lepszych ubraniach, które miałem w torbie na zakupy. :D
rak
Posty: 995
Rejestracja: 30 wrz 2017, 13:41
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: rak »

Nirwanna pisze: 09 kwie 2018, 11:15 3Has, pośmialiśmy się solidnie. A poważniej możemy?
Panie może się pośmiały Nirwano, ja to przeczytałem kompletnie na poważnie, no może z lekkim przymróżeniem oka ;)

Trochę wydaje mi się, że tak jest, facet generalnie nie potrzebuje dużo (dzięki S Żono :) ) i zazwyczaj (?) wie, lub potrafi powiedzieć czego chce.
Kobieta często nie wie czego chce, a jak jeszcze dodatkowo tego nie dostaje to obwinia faceta. Moja jak nie wie czego chce, to mówi, że czegoś fajnego, czego dokładnie to niedoprecyzuje (bo sama nie wie), ale co jakiś czas jest zła, że tego nie ma.... No czasem udaje mi się zgadnąć nieodgadnione, ale to trudna sztuka... :D
Nieważne jest, gdzie jesteś, ale wszędzie tam, gdzie przyjdzie ci się znaleźć, ważne jest, jak żyjesz - Henri J.M.Nouwen
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: s zona »

Nirvanno wybacz ,moze to troche za " lekki temat ", ale go jeszcze podraze .

Raku ,
to nie byly moje osobiste przemyslenia ,oparlam sie autorze ,ktory juz ponad 35 lat w tym " tkwi "
Dla mnie tez szkujace ,ze takie jestesmy skomplikowane i na dodatek obdarzone intuicja
a biedni faceci maja to ogarniac :lol:

Mnie olsnilo dopiero kiedys na rekolekcjach ,
kiedy od statecznego Sycharka dowiedzialam sie ,
ze najwazniejsza z potrzeb mezow to docenienie ,
tzn 2 pozostale tez sa wazne , ale ta ,jako priorytet :D
I zaczelam to stosowac ,oczywiscie bez naginania ,
chociaz ,moze troszeczke :P
u mnie podzialalo :D
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: 3Has »

rak pisze: Kobieta często nie wie czego chce, a jak jeszcze dodatkowo tego nie dostaje to obwinia faceta. Moja jak nie wie czego chce, to mówi, że czegoś fajnego, czego dokładnie to niedoprecyzuje (bo sama nie wie), ale co jakiś czas jest zła, że tego nie ma.... No czasem udaje mi się zgadnąć nieodgadnione, ale to trudna sztuka... :D
- kim jesteśmy?
- kobietami!
- czego chcemy?
- nie wiemy
- kiedy tego chcemy?
- natychmiast!!!
inga
Posty: 230
Rejestracja: 15 kwie 2017, 9:28
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: inga »

s zona pisze: 09 kwie 2018, 16:24
Mnie olsnilo dopiero kiedys na rekolekcjach ,
kiedy od statecznego Sycharka dowiedzialam sie ,
ze najwazniejsza z potrzeb mezow to docenienie ,
tzn 2 pozostale tez sa wazne , ale ta ,jako priorytet :D
Niedawno rozmawiając z mężem o nas.. O tym co się działo między nami przed romansem.. Powiedział, że czuł się niedoceniany.. Tzn. to nie był jego wniosek nt. Powodu zdrady.. Ale na pewno miało to znaczenie:/ i przyznaję że wstydem, że miał prawo tak się poczuć.. Chociaż ja czułam, że go doceniam...

A tak a propos kobiecych potrzeb. U mnie to jest potrzeba rozmawiania :O
Rozmowa z przyjaciółką:
- mam nadzieję, że dzisiaj porozmawiamy jak wróci, - to porozmawiajcie,
- ale on pewnie nie zacznie, tylko ja będę musiała,
- no to ty zacznij jak masz potrzebę mu coś powiedzieć,
- no ale ja nie wiem co mu chcę powiedzieć...

I ja faktycznie tak się czułam i taka miałam potrzebę :shock:
rak
Posty: 995
Rejestracja: 30 wrz 2017, 13:41
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: rak »

s zona pisze: 09 kwie 2018, 16:24 Raku ,
to nie byly moje osobiste przemyslenia ,oparlam sie autorze ,ktory juz ponad 35 lat w tym " tkwi "
Dla mnie tez szkujace ,ze takie jestesmy skomplikowane i na dodatek obdarzone intuicja
a biedni faceci maja to ogarniac
ja mam też czasami takie przemyślenia, że kobiety de facto wymagają od facetów lepszego zrozumienia siebie niż same mają, a jak tego nie dostają, to się złoszczą, bo to takie oczywiste - słów nie trzeba używać :D
Kluczem do tego nie wydaje się spełnianie i zgadywanie wszystkich kobiecych potrzeb (niemożliwe :) ), ale po prostu aktywne zarządzanie tymi najważniejszymi (wyłapanymi i zanalizowanymi przez faceta żeby było śmieszniej :lol: ), albo samodzielne generowanie (uświadamianie kobiecie) potrzeb i ich spełnianie, zawsze się jakieś znajdą... (najlepiej losowo, żeby i nudy nie było) :o

Kontrowersyjne, ale jak w takim razie wytłumaczyć fascynację kobiet zimnymi draniami, którzy w długookresowych związkach niewiele spełniają, ale wiele kobiet wyobraża siebie z nimi na dłużej...
Spełnianie wszystkiego jest nie tylko niemożliwe, ale też niepociągające, najlepszą reakcją na improwizację też jest również .... improwizacja, okraszona oczywiście dużą dozą stabilności :lol: :lol:
Nieważne jest, gdzie jesteś, ale wszędzie tam, gdzie przyjdzie ci się znaleźć, ważne jest, jak żyjesz - Henri J.M.Nouwen
lena50
Posty: 1391
Rejestracja: 17 sie 2017, 0:29
Płeć: Kobieta

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: lena50 »

Kobieta często nie wie czego chce, a jak jeszcze dodatkowo tego nie dostaje to obwinia faceta. Moja jak nie wie czego chce, to mówi, że czegoś fajnego, czego dokładnie to niedoprecyzuje (bo sama nie wie), ale co jakiś czas jest zła, że tego nie ma.... No czasem udaje mi się zgadnąć nieodgadnione, ale to trudna sztuka... :D
Kobieta często nie wie czego chce........może wasza,Twoja kobieta,żona.
Ja wiem i nie tylko ja.
Nie podoba mi się takie szuflatkowanie.
Kontrowersyjne, ale jak w takim razie wytłumaczyć fascynację kobiet zimnymi draniami, którzy w długookresowych związkach niewiele spełniają, ale wiele kobiet wyobraża siebie z nimi na dłużej...
Masz jakies dane na ten temat,czy opierasz się tylko na doświadczeniu?
Zimni dranie mnie nie interesują i nie tylko mnie.
lena50....dawniej lena
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: szczere pytanie do Kobiet

Post autor: 3Has »

rak pisze: Kontrowersyjne, ale jak w takim razie wytłumaczyć fascynację kobiet zimnymi draniami, którzy w długookresowych związkach niewiele spełniają, ale wiele kobiet wyobraża siebie z nimi na dłużej...
Bardzo prosto - drań ma dwie cechy, których pożądają generalnie kobiety - wydaje się silny, przynajmniej psychicznie (mniejsza o to jak jest naprawdę) oraz generuje emocje.
Siła jest zawsze pożądana, kiedyś bardziej fizyczna, dziś portfela i/lub psychiki ale zawsze to cecha na plus, i tu nie ma czego komentować. Emocje zaś to motor napędowy u kobiet - najbardziej skuteczna jest mieszanka pozytywnych i negatywnych, ważne żeby o dużym natężeniu.

Dlatego właśnie tak skuteczni w podrywie są "zimne dranie". Znam niejedną sytuację kiedy panna oszalała na punkcie takiego, gość się nią pobawił, zostawił w cholerę we łzach i bez słowa. Potem ona poznała porządnego gościa, była z nim rok - po czym drań się odezwał, i przez jeden telefon zostawiła porządnego chłopaka z którym była rok i poszła na "romantyczny weekend za granicą, przekonałem się że nie mogę bez ciebie żyć i zacznijmy wszystko od nowa" ;-)
Oczywiście po weekendzie znowu poszła w odstawkę, po paru miesiącach drań odzywa się znowu, a panna mnie pyta, czy jest szansa że on ją naprawdę kocha:)

Można tłumaczyć że głupia gęś, ale statystyki tego nie potwierdzają. Historia zresztą jedna z wielu, także w kilku znanych mi małżeństwach, gdzie może nie tyle chodziło o zdrady, ale głęboką uległość kobiet wobec mężów, które traktują je bardzo źle na przemian z bardzo dobrze.
Także teges.

Ale zanim zaczniemy się denerwować na panie, to jedna uwaga. To jest cecha zwierzęca (robiono kiedyś stosowne badania na psach - jeśli kogoś interesuje, mogę więcej napisać), i problemem nie jest ta cecha, ale fakt, że rozum powinien nad nią panować. I często tak jest - o ile w grę wchodzą zasady, wychowanie, zdrowy rozsądek. No ale często nie ma.
ODPOWIEDZ