Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Wiedza, która może pomóc, gdy boli dusza...

Moderator: Moderatorzy

krople rosy

Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: krople rosy »

Temat ten jest wynikiem prywatnych rozmówek damsko- damskich z jedną z Sycharowiczek na temat :jaka kobieta jawi się jako atrakcyjna dla mężczyzny. I nie chodzi tu tylko o fizyczne atuty ale o całokształt czyli całe jej bogactwo wewnętrzne: osobowość, charakter, psychika, duchowość.
Tak sobie wiec rozmawiałyśmy i zostałam poproszona o zacytowanie owego fragmentu naszej rozmowy na forum gdyż trafił do owej Sycharowiczki:

,,Na pewno kobieta dla mężczyzny atrakcyjna to ta pogodna, bez roszczeń i żalów, która potrafi przeskoczyć samą siebie w swej bujnej wyobraźni ...wiem po sobie ;).....''
Wyrwany co prawda z kontekstu ale można go rozciągnąć i poszerzyć o różne opinie i doświadczenia zarówno kobiet z forum jak i mężczyzn.
Pytanie do Panów zatem brzmi: Jakie kobiety Wam się podobają? Przy jakich warto żyć i czerpać z życia satysfakcję i spełnienie?
Do jakich kobiet chętnie wracalibyście do domu po pracy? Dla jakich kobiet warto podjąć każdy wysiłek? Przy jakich kobietach ubogacacie i wzmacniacie swoją męskość i tożsamość?
I druga strona medalu: Jakie cechy kobiet gaszą w Was cały zapał do działania, chęć do starań i radość życia?

Ja swoje wnioski i obserwacje mam ale zawsze chętna jestem do jeszcze większego otwarcia oczu, uszu i umysłu na otaczający mnie świat.
Myślę też że takich ,,ciekawskich'' w dobrym znaczeniu kobiet jest tutaj więcej.
Pavel
Posty: 5131
Rejestracja: 03 sty 2017, 21:13
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: Pavel »

To ja zacznę. Cechy pożądane: uśmiech, optymizm, ciepło, czułość, dystans do siebie, doceniająca, świadoma własnej wartości i kochająca Boga.

Cechy odstręczające: narzekanie, pouczanie, krytykowanie, wcielanie się w rolę mężczyzny.
"Bóg nie działa poza wolą człowieka i poza jego wysiłkiem.(...) Założenie, że jeśli się pomodlimy, to będzie dobrze, jest już wiarą w magię." ks. dr. Grzegorz Strzelczyk
3Has
Posty: 201
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: 3Has »

Moim zdaniem najważniejsze jest podejście.
Podejście z cyklu: "mnie się należy to i tamto, a ty powinieneś to i tamto" - z miejsca dyskwalifikuje.
Dobrze napisała Krople Rosy - kobieta bez roszczeń. Postawa roszczeniowa to właśnie taka: "mnie się należy" - a to budzi tylko i wyłącznie odruch buntu.
Natomiast postawa pracy nad sobą i staranie się, aby zrozumieć faceta, i to nawet jak się kobieta z nim nie zgadza (ale stara się zrozumieć jego sposób myślenia i co nim kieruje) - u normalnego mężczyzny powoduje odruch wzajemności. Aż się chce taką postawę docenić i taką kobietę wynagrodzić - tym bardziej im mniej ona tego oczekuje.

Myślę że niewiele przesadzę że takim marzeniem większości mężczyzn jest bezinteresowna miłość ze strony kobiety, połączona (a czy mogłaby być rozłączona?) z szacunkiem a także tym, że kobieta nas po prostu lubi i docenia. I jest gotowa na pewne wyrzeczenia i poświęcenia, a także pracę nad sobą.
My jesteśmy właśnie tak wychowywani - staranie się dla kobiety jest normalne, oczywiste. Wiele pań narzeka że po ślubie przestajemy - wiele w tym prawdy, tylko warto się czasem zastanowić czy przyczyną tego ochłodzenia nie jest brak wzajemości w staraniach, i postawa roszczeniowa.
mare1966
Posty: 1579
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: mare1966 »

Myślę , że dla każdego faceta będzie to nieco inny
zestaw , choć pewne cechy dla większości będą wspólne .
I od nich zacznę .
Najgorsza to taka , która we wszystkim usiłuje nas
poprawiać , naprawiać , zmieniać , udoskonalać .
Kieruje , zleca , zadaje do wykonania , kontroluje i ocenia .
Można by rzecz - najgorsza to KOBIETA SZEF domowy ,
kobieta przywódca stada .

Pożądane cechy tradycyjnie przypisywane jako kobiece .
Cicha , niewrzaskliwa i skromna , ale jednocześnie o bogatej osobowości ,
dużej wrażliwości ( ale nie na własnym punkcie ) , szerokich zainteresowaniach ,
inteligentna , z poczuciem humoru i dystansu tak do siebie , jak i do życia ,
miła , uśmiechnięta i ciepła , opiekuńcza .
Wyrozumiała - zwłaszcza dla męża , ale jednocześnie potrafiąca motywować
( w zasadzie jak spełnia większość cech wymienionych powyżej
to sama sobą stanowi już silną motywację ! ) .
Ładna , ale bez przesady ( to niepraktyczne - jakby chodzić po ulicy
z walizką z napisem gotówka 1 mln ) .
Śliczna buzia i zgrabna po całości .
KOBIETA ANIOŁ generalnie .
Myślę , że to nie są jakieś wygórowane oczekiwania ? :lol:


No dobra , żartowałem , ale miało być ATRAKCYJNA - KOMPLEKSOWO ,
więc się zastosowałem .
krople rosy

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: krople rosy »

3Has pisze: 10 kwie 2018, 10:02 Natomiast postawa pracy nad sobą i staranie się, aby zrozumieć faceta, i to nawet jak się kobieta z nim nie zgadza (ale stara się zrozumieć jego sposób myślenia i co nim kieruje) - u normalnego mężczyzny powoduje odruch wzajemności. Aż się chce taką postawę docenić i taką kobietę wynagrodzić - tym bardziej im mniej ona tego oczekuje.
Bardzo się z tym zgadzam , tym bardziej, że doświadczyłam na sobie. Postawa zrozumienia mężczyzny przez kobietę zaowocowała jego jeszcze większym pragnieniem odcięcia się od tych rzeczy które przynoszą podział i krzywdę.
Żadne krzyki, lamenty, moralizowanie czy próba przysłowiowego wzięcia mężczyzny pod kobiecego buta nie mają mocy sprawczej .
Kobieta staje się jeszcze bardziej kobietą dla mężczyzny gdy się potrafi wsłuchać w drugiego człowieka i gdy nauczy się czekać na to aż mężczyzna dojrzeje do pewnych wniosków i czynów. Poganianie go batem pretensji, własnych oczekiwań często nie dla dobra i rozwoju mężczyzny a dla jakichś własnych korzyści , krytyki czy szantażu tylko opóźnia proces zmiany.
Pavel pisze: 09 kwie 2018, 17:57kochająca Boga.
A co to Pavle dla Ciebie znaczy w praktyce? Mógłbyś sprecyzować?
mare1966 pisze: 10 kwie 2018, 10:05 No dobra , żartowałem , ale miało być ATRAKCYJNA - KOMPLEKSOWO ,
No to jeszcze wątku o stosunku kobiety do seksu z mężem brakuje :)

Dziękuję za każdy wpis który tu jest i za te które mam nadzieję się tu jeszcze pojawią :) Dajcie się Panowie Paniom poznać z każdej strony by można Was było jeszcze lepiej rozumieć i doceniać :)
Kobiecy głos dopytujący o szczegóły, doprecyzowujący i poszerzający dyskusję ze swojego punktu widzenia również mile widziany :)
Wiedźmin

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: Wiedźmin »

To ja tylko tak na szybko - wyróżniłbym uśmiech.

Żona witająca uśmiechem męża wracającego z pracy... od razu chce się do takiego domu wracać :)

W ogóle uśmiech jest super.

Uśmiechająca się kobieta jest 100 razy (a tam sto... milion razy) seksowniejsza od takiej ze skwaszoną miną.
mare1966
Posty: 1579
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: mare1966 »

krople rosy
"No to jeszcze wątku o stosunku kobiety do seksu z mężem brakuje"

Dostałaś 3 odpowiedzi
i warto zauważyć , że nikt nawet nie wspomniał o tym seksie .
Albo zapomnieli , albo ........... są inne równie ważne ,
albo i ważniejsze sprawy jeszcze przed seksem .
Jak kobieta marudzi to i w łóżku będzie marudzić ,
a wtedy to się odechciewa .

Stosunek : chętna , co do zasady przystępna .
( chyba , że są konkretne powody , tu też wchodzi np. NPR ,
czasem brak chęci ale jako wyjątek , normalne rzecz )
Współżycie , nie ma być formą nagradzanie , zasługiwania , udzielania itp.
W tym sensie ciało kobiety ( i ona cała zresztą )
należy do męża .
UWAGA : to trzeba właściwie rozumieć .
Jest jakby darem , ale który mąż powinien odpowiednio szanować .
Uważam , że nie wszystko jest dozwolone
i tutaj więcej powinna mieć do powiedzenia kobieta .
Facet ma dbać w pierwszej kolejności o jej satysfakcję .
Zresztą , jego zadowolenie wynika z zadowolenia kobiety głównie .
Radość z dawania w tym wypadku sprawdza się szczególnie .
Dlatego właśnie ( tak nawiasem ) "samozadowalania się" to jakaś marna imitacja
i nieporozumienie .
No i współżycie to nie sport , im większa wieź emocjonalna tym lepiej .
krople rosy

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: krople rosy »

Aleksander pisze: 10 kwie 2018, 12:03 To ja tylko tak na szybko - wyróżniłbym uśmiech.
No to chyba się zgadza z tym co powyżej:
krople rosy pisze: 09 kwie 2018, 13:04 Na pewno kobieta dla mężczyzny atrakcyjna to ta pogodna, bez roszczeń i żalów, która potrafi przeskoczyć samą siebie w swej bujnej wyobraźni ...wiem po sobie ;).....''
mare1966
Posty: 1579
Rejestracja: 04 lut 2017, 14:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: mare1966 »

Aleksander
"Uśmiechająca się kobieta jest 100 razy (a tam sto... milion razy) seksowniejsza od takiej ze skwaszoną miną."


........... jeszcze tylko dopiszę , bo to OPTYMISTYCZNE
i szansa dla mniej urodziwych

Jak widać natura daje szansę każdej dziewczynie .
Te bardzo ładne wcale nie mają lekko ,
wbrew powszechnej zazdrości konkurentek .
Raz , że działa stereotyp niezbyt pochlebny ,
a dwa - faceci wolą "średniaczki" .
helenast
Posty: 2966
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:36
Jestem: szczęśliwą żoną
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: helenast »

mare1966 pisze: 10 kwie 2018, 12:36
a dwa - faceci wolą "średniaczki" .
Uf ... coś optymistycznego :D
krople rosy

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: krople rosy »

krople rosy pisze: 10 kwie 2018, 12:21 No i współżycie to nie sport , im większa wieź emocjonalna tym lepiej .
Bardzo trafne zakończenie wpisu. Można się chyba zgodzić, że seks małżeński pokazuje nasz stosunek do siebie nawzajem i zażyłość relacji jak napisałeś.
Wiedźmin

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: Wiedźmin »

helenast pisze: 10 kwie 2018, 13:01
mare1966 pisze: 10 kwie 2018, 12:36
a dwa - faceci wolą "średniaczki" .
Uf ... coś optymistycznego :D
Mare - tak jak Cie lubię... tak Cię proszę :) nie uogólniaj i pisz: "mare woli "średniaczki" " :)

Bo ja np. preferuje te wybitne, wyjątkowe i piękne :D
s zona
Posty: 3079
Rejestracja: 31 sty 2017, 16:36
Płeć: Kobieta

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: s zona »

Aleksander pisze: 10 kwie 2018, 14:06
helenast pisze: 10 kwie 2018, 13:01
mare1966 pisze: 10 kwie 2018, 12:36
a dwa - faceci wolą "średniaczki" .
Uf ... coś optymistycznego :D
Mare - tak jak Cie lubię... tak Cię proszę :) nie uogólniaj i pisz: "mare woli "średniaczki" " :)

Bo ja np. preferuje te wybitne, wyjątkowe i piękne :D
o nie ,a bylo juz tak pieknie .. I TAKIE POCIESZAJACE :lol:
i coz ... "iskiereczka zgasla " ;)
krople rosy

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: krople rosy »

s zona pisze: 10 kwie 2018, 14:21 Bo ja np. preferuje te wybitne, wyjątkowe i piękne :D
A czym się charakteryzuje kobieta wyjątkowa?
A piękna?
A wybitna?
Wiedźmin

Re: Kobieta atrakcyjna - kompleksowo.

Post autor: Wiedźmin »

krople rosy pisze: 10 kwie 2018, 14:29
s zona pisze: 10 kwie 2018, 14:21 o nie ,a bylo juz tak pieknie .. I TAKIE POCIESZAJACE :lol:
i coz ... "iskiereczka zgasla " ;)
A czym się charakteryzuje kobieta wyjątkowa?
A piękna?
A wybitna?
Oj tam - nic nie zgasło ;)
Nie no dobra... tak miałem jak napisałem... ale to było wcześniej.
Przed kryzysem i przed lekturą kryzys.org

Teraz preferuje: wyjątkowo uczciwe, pięknie szczere i wybitnie odpowiedzialne :) ;) :D
ODPOWIEDZ