W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Refleksje, dzielenie się swoimi przeżyciami...

Moderator: Moderatorzy

Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Unicorn2
Ja blogoslawilem młodszego syna kiedy wychodziłem do pracy a on spał z żona. Musiałem się tłumaczyć na policji bo żona powiedziała że nie wiadomo co chce zrobić i się mnie boi. W jakich czasach my żyjemy że człowiek wychodząc do pracy nie może się pożegnać z własnym dzieckiem blogoslawiac je bo ta druga strona zaraz szuka haczyka w takich sytuacjach jak ta. Choć wiem że inni mieli jeszcze gorzej . A kolega z Sycharu jest teraz w szczęśliwym małżeństwie?
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Czy któryś z was wygrał sprawę o dzieci albo zachował pełne prawa rodzicielskie
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Wiedźmin

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Wiedźmin »

Astro pisze: 07 cze 2018, 13:17 Czy któryś z was wygrał sprawę o dzieci albo zachował pełne prawa rodzicielskie
Nie odpowiem wprost z własnego doświadczenia...
... ale z "cudzego" to aby stracić prawa rodzicielskie, to trzeba się mocno postarać.
Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13316
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Nirwanna »

Aleksander pisze: 07 cze 2018, 17:21
Astro pisze: 07 cze 2018, 13:17 Czy któryś z was wygrał sprawę o dzieci albo zachował pełne prawa rodzicielskie
Nie odpowiem wprost z własnego doświadczenia...
... ale z "cudzego" to aby stracić prawa rodzicielskie, to trzeba się mocno postarać.
Zgadzam się. Natomiast pełnia władzy rodzicielskiej nie jest tożsama ze sprawiedliwym ustaleniem kontaktów z dziećmi. Przykładem może być wyrok sądu, gdzie ojciec zachował prawa rodzicielskie nieograniczone, ale sąd ustanowił dwa dni kontaktu z dziećmi w miesiącu. Autentyk.
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Czarek
Posty: 1384
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Czarek »

Astro pisze: 07 cze 2018, 13:17 Czy któryś z was wygrał sprawę o dzieci albo zachował pełne prawa rodzicielskie
U mnie sąd zdecydował, że dzieci przebywają z mamą w jej miejscu zamieszkania pozostawiając mi pełną władzę rodzicielską. Ja wnioskowałem o to aby dzieci zostały ze mną. Astro niezależnie od tego co się wydarzy u mnie bardzo dobre owoce daje skupienie się na rozwoju relacji z dziećmi i nie "używanie" ich w sytuacjach konfliktowych z żoną.
Unicorn2
Posty: 373
Rejestracja: 05 mar 2017, 14:07
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Unicorn2 »

Astro kolega został mężczyzną życia swojej żony .
Udała mu się kolejna niesamowita sprawa ,sąd odrzucił pozew rozwodowy żony .Nie miał nawet adwokata jedyne co zrobił to jeździł do Matki Bożej kalwaryjskiej.
Wielu z nas bardzo się modli ale niestety niewielu potrafi naprawde zaufać .
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Witam wczoraj się dowiedziałem że nasze malzenstwo od dwóch lat było fikcja. Czuje się oszukany po co terapia renowacja obrączek i całe moje staranie
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Czarek
Posty: 1384
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Czarek »

Astro pisze: 08 cze 2018, 22:59 Witam wczoraj się dowiedziałem że nasze malzenstwo od dwóch lat było fikcja.
Astro czy to jest Twoje przekonanie czy wiedza, którą do głowy próbuje Ci włożyć żona?
A co z poprzednimi latami małżeństwa?
Astro pisze: 08 cze 2018, 22:59 Czuje się oszukany po co terapia renowacja obrączek i całe moje staranie
Żałujesz tego?
Czy jest coś co odkryłeś na terapii i uważasz za owocne (choć nie koniecznie przyjemne)?
nałóg
Posty: 3318
Rejestracja: 30 sty 2017, 10:30
Jestem: szczęśliwym mężem
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: nałóg »

Astro,nie żałuj dobra.PD
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

To jest zony przekonanie już wtedy były między nami spiecia i zgrzyty kłótnie. Teraz to żona twierdzi że wszystkie lata małżeństwa to porażka. Ja tak nie twierdzę. Nie nie żałuję tylko mam jakieś uczucie takie hym...nawet ostatnio dowiedziałem się że podczas terapi już mówił a że się że mną rozwiedzie ale nie do terapeuty ani do mnie tylko do mojej ciotki którą nie brała tego na poważnie bo byliśmy właśnie w terapii
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Unicorn2
Posty: 373
Rejestracja: 05 mar 2017, 14:07
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Unicorn2 »

Astro czy Ty wiesz że wszystkie Twoje analizy i przemyślenia tylko pogarszają sytuacje .
Przestań ciągle rozmyślać o żonie i swojej sytuacji dajesz tylko złemu pożywke do działania .
Świat jest piękny ,przestań uzależniać swoje szczęście tylko od żony , wycisz się trochę i zacznij myśleć realnie a zobaczysz jak wszystko będzie się układać .
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Teraz już idzie tylko o relacje i kontakt z chłopcami, które żona zaczęła utrudniać i robi co chce. A wiadomo że dla każdego normalnego rodzica kontakt z jego dziećmi jest bardzo ważny.
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Czarek
Posty: 1384
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:33
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Czarek »

Astro pisze: 14 cze 2018, 23:03 Teraz już idzie tylko o relacje i kontakt z chłopcami, które żona zaczęła utrudniać i robi co chce.
Astro to co napisałeś jest ogólnikiem. Jeśli potrzebujesz wsparcia to zwiększysz szansę na jego uzyskanie rozwijając swoją wypowiedź.
Astro
Posty: 1199
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:41
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Astro »

Witam trochę mnie nie było na forum . Generalnie nic się nie zmieniło. Poza jednym żona nagle chce uregulować kwestie widzem z chłopcami. Mamy to spisać w obecności pełnomocników. Moja propozycje odrzuciły 2 mc temu a teraz zmiana najprawdopodobniej dlatego że zacząłem upominać się o swoje prawa . Dzieci są przy żonie ale mam pełne prawa rodzicielskie. Sąd nie usankcjonowal widzen więc zostały te które w zasadzie narzucila żona teraz zaczęła te swoje ustalenia łamać sama decyduje czy i gdzie mają jechać oprócz jednego wyjazdu . Przesowa mi dni wizyt jak chce .powiedziałem że nic że mną nie ustala a ja mogę też o wszystkim decydować.no usłyszałem że moje prawo to na chłopców płacić i się nimi zajmować. Nie wiem też czy się godzić na ten rozwód czy nie. Bo żonę kocham. Złapałem ja też na tym że płacze więc ma jakieś chwilę słabości tak jak i ja. Wiem też od starszego syna że o coś się o mnie wypytuje. Nie ch ciał o tum rozmawiac uszanowalem to .
" Każdy z was , młodzi przyjaciele , znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.Jakis wymiar zadań , które musi podjąć i wypełnić ... Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można zdezerterować. " Ojciec Święty Jan Paweł II
Unicorn2
Posty: 373
Rejestracja: 05 mar 2017, 14:07
Jestem: w kryzysie małżeńskim
Płeć: Mężczyzna

Re: W trakcie rozwodu 17 lat małżeństwa

Post autor: Unicorn2 »

Astro tak to bywa z tymi kobietami najpierw chcą zabrać dzieci a póżniej chcą ustalać kontakty , porozumienia rodzicielskie .Moja cudowna żona chce abym określił się w który dzień chce się zajmować trójką naszych dzieci,
moja odpowiedż brzmi że określiłem się 18 lat temu i nie mam zamiaru zmieniać zdania .Przestałem się bać że żona zabierze mi dzieci , niech zabiera , nie będe nic ustalał ze złem , to jest chore .
Astro przestań się bać a wszystko się jakoś poukłada i nie zgadzaj się na zło.
ODPOWIEDZ