Medjugorje

Pomogła Ci jakaś modlitwa? Któryś ze Świętych jest Ci szczególnie bliski?...

Moderator: Moderatorzy

tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

22. MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE DLA PAR MAŁŻEŃSKICH
Rekolekcje odbędą się w dniach 8-11 listopada 2023 w Medziugorju. Wszystkie zainteresowane małżeństwa już dziś zapraszamy na pielgrzymkę do Medziugorje z Polski na te rekolekcje, która odbędzie się w dniach 7-12 listopada 2023 roku.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

PROGRAM 34. FESTIWAL MŁODYCH
Medziugorje, 26. – 30. 7. 2023 - „Oto moja matka i moi bracia!” (Mt 12, 49)
ŚRODA, 26.07.2023
18:00 Modlitwa różańcowa
19:00 Otwarcie Festiwalu, Msza święta
21:00 Adoracja

CZWARTEK, 27.07.2023
6:00 Modlitwa różańcowa na Górze Objawień
przy figurce Matki Bożej
9:00 – 12:00 Modlitwa, Katecheza, Świadectwa
16:00 Świadectwa
18:00 Modlitwa różańcowa
19:00 Msza święta
20:30 Procesja z figurką Matki Bożej, Adoracja

PIĄTEK, 28.07.2023
9:00 – 12:00 Modlitwa, Katecheza, Świadectwa
16:00 Świadectwa
18:00 Modlitwa różańcowa
19:00 Msza święta
20:30 Modlitwa przed Krzyżem ze świecami

SOBOTA, 29.07.2023
9:00 – 12:00 Modlitwa, Katecheza, Świadectwa
16:00 Świadectwa
18:00 Modlitwa różańcowa
19:00 Msza święta
20:30 Adoracja, Przesłanie,
Wspólny śpiew na pożegnanie

NIEDZIELA, 30.07.2023
5:00 Msza święta na Križevacu
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie z 25 czerwca 2023 roku:

„Drogie dzieci! Najwyższy pozwolił mi, abym była między wami, żebym modliła się za was, abym była dla was Matką i schronieniem. Kochane dzieci, wzywam was, powróćcie do Boga i do modlitwy, a Bóg obdarzy was pełnią błogosławieństwa. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

Coroczne objawienie Ivance:

Objawienie, miało miejsce w domu rodzinnym Ivanki i trwało 7 minut (18:38h - 18:45h).
Podczas objawienia obecna była jedynie najbliższa rodzina.

Po objawieniu Iwanka powiedziała: Matka Boża przekazała następujące orędzie:

„Kochane dzieci, potrzebuję waszych modlitw. Módlcie się, módlcie się, módlcie się!”. Matka Boża pobłogosławiła nas
wszystkich.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

O. Jozo Grbeš w 42. rocznicę objawień: Medziugorie jest dziś nadzieją martwej Europy

O. Jozo Grbeš, prowincjał Prowincji Franciszkańskiej w Hercegowinie przewodniczył centralnej Mszy świętej 25 czerwca o godzinie 19.00 w koncelebrze 285 kapłanów. We Mszy św.uczestniczyło bardzo wielu piekgrzymów.

„Wszyscy wiemy, że to święte miejsce. Wiemy, że jest to miejsce wielu początków, że jest to miejsce nowego życia, że jest to miejsce obietnic, które mają sens. Jak mówi pieśń „obiecujemy Ci być lepsi niż byliśmy”, że dobry człowiek może stać się lepszy, lepszy człowiek może stać się doskonalszy, a doskonalszy człowiek może być święty. Dlatego, drodzy przyjaciele, skądkolwiek przybyliście, by być tutaj z nami dzisiejszego wieczoru, zacznijmy od nowa” – powiedział o. Jozo Grbeš na początku Mszy Świętej, zachęcając nas, byśmy „prosili Pana o oczyszczenie naszych serc, aby oczyścił nasze intencje i nasze życie”.

Mszę św. poprzedziła procesja z figurą Matki Bożej niesiona przez parafian z Miletiny, a różaniec poprowadził o. Franjo Brbor. Podczas Mszy śpiewał Mieszany Chór Parafialny Królowej Pokoju z Medziugoria, przy akompaniamencie Kwartetu Dętego z Trebižatu.

W homilii o. Jozo Grbeš powiedział, że Matka Boża brzmi łagodnie i że dobrze jest mieć matkę.

„Świętujemy Jej przybycie podczas narodzin i Jej odejście podczas Wniebowzięcia. Świętujemy Jej nawiedzenia i Jej boleści. Świętujemy Jej imię i Jej decyzje. Świętujemy Jej soboty i Jej miesiące. Razem z Nią rozumiemy, że z Bogiem wszystko jest możliwe.

Jej życie zaczyna się od spotkania, które dotyczyło zarówno Jej życia, jak i naszego świata, i wierzę, że dlatego jesteśmy tu dziś wieczorem. Jakże spotkania zmieniają. To Jej spotkanie zaczyna się od słów anioła: Nie bój się! Znalazłaś łaskę. Nie bać się znaczy wierzyć. O, jakże przyjemnie to brzmi, gdy ten, który ma władzę, jedyny, który ma władzę, mówi: Nie bój się! Nawet w czasach, kiedy nic nie jest dla nas jasne. Nawet wtedy Boże zagadki dają nam więcej pokoju niż rozwiązania ludzkie” – powiedział o. Jozo, który zadał sobie również pytanie : „Jeśli dla Wszechmocnego nie ma nic niemożliwego, to dlaczego nie możemy uwierzyć, że wszystko jest możliwe?”

„Dlaczego nie można ufać Matce Bożej, niezależnie od tego, czy przemawia przez swoje milczenie, czy przez swoje objawienia? Kiedy niemożliwe już nie istnieje w naszym życiu, kiedy wszystko staje się możliwe, wyruszamy w drogę... Wtedy zaczyna się życie” – powiedział o. Jozo, podkreślając jeszcze raz Maryję, która jest „ łagodna i mocna, delikatna i zawsze jest matką, zawsze matką”.

„Stale szepcze nam o miłości. Szepty są mistyką miłości! Matka szepcze ukochanemu dziecku to najpiękniejsze, co w niej istnieje. Kiedy wyznajemy nasze grzechy, nie krzyczymy, ale szepczemy! Szept jest oznaką zarówno miłości, jak i szczerości. Matka Boża nieustannie szepcze i mówi nam, co mamy robić.

Jeśli Maryja jest tą, przez którą narodził się Chrystus, a jest, i jeśli Kościół jest naprawdę mistycznym ciałem Chrystusa, a jest, to jest Ona tą, przez którą Jezus nadal rodzi się w sercach tych, którzy wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wtedy jest to możliwe, mój przyjacielu, dla ciebie i dla mnie. Kiedy przestajesz wierzyć w to, co niemożliwe, wszystko staje się możliwe z łagodną Matką Bożą!” – powiedział o. Jozo Grbeš, przypominając nam, że Matka Boża „wciąż mówi nam, jak bardzo nas potrzebuje!”

„Dlatego, kiedy czcimy Maryję, kiedy słuchamy słów: Nie bój się, kiedy wierzymy, że niemożliwe nie istnieje, kiedy kroczymy drogą wytyczoną przed nami przez miliony, kiedy wiemy, że Ona mówi nam, że nas potrzebuje, wiemy, że Medziugorie jest dziś nadzieją martwej Europy, że Medziugorie jest dziś nadzieją zdezorientowanego Kościoła, że jest światłem dla reszty świata, początkiem czegoś nowego, że jest miejscem dojścia do siebie że jest to miejsce pokoju, które przebacza, bo wiemy, że tu mieszka prawda, że tu wracamy do początków chrześcijaństwa, że tu nie boimy się zrzucić starego człowieka przed Bogiem, kopię tego świata, tutaj nie boimy się być oryginałami, jakimi On nas stworzył, tutaj wierzymy w niemożliwe, tutaj szepczemy najszczersze modlitwy.

I dlatego, kiedy wrócicie do domu, gdy przyjedziecie do domu, kiedy znów będziecie w tym samym miejscu i z tymi samymi ludźmi, stańcie się apostołami, którzy żyją tym, czego doświadczyli i wierzą w to, co mówią: „Tak, to jest możliwe”. Z Nim wszystko jest możliwe! Z Maryją wszystko jest łatwiejsze. Zacznijmy od nowa, kiedy wrócimy do domu” – tymi słowami o. Jozo Grbeš zakończył swoją homilię podczas Mszy świętej w 42. rocznicę objawień Matki Bożej w Medziugoriu.

Po Mszy św. odbyła się wspólna godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, która była kontynuowana w ciszy do godziny 7 rano.
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Orędzie z 25 lipca
„Drogie dzieci! W tym czasie łaski, w którym Najwyższy posyła mnie do was, abym was kochała i prowadziła drogą nawrócenia, ofiarujcie wasze modlitwy i ofiary, za wszystkich, którzy są daleko i nie poznali Bożej miłości. Dziatki, bądźcie świadkami miłości i pokoju dla wszystkich niespokojnych serc. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

34 Festiwal Młodych w Medjugorju 26-30 lipiec
Jak oglądać transmisję z 34. Festiwalu Młodych?
http://www.medjugorje.hr/pl/nowosci/jak ... 13371.html
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

PRZESŁANIE PAPIEŻA FRANCISZKA do uczestników Festiwalu Młodych - Medziugorie, 26-30 lipca 2023 r.
http://www.medjugorje.hr/pl/nowosci/prz ... 13394.html
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Ojciec Święty powiedział: Festiwal Młodych w Medziugoriu jest okazją do świętowania i odnowienia Waszej wiary
http://www.medjugorje.hr/pl/nowosci/ojc ... 13400.html
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

Fra Jozo Grbeš: Jeśli wybierzemy Jezusa, wybierzemy to, co jedynie ma sens

Ks.bp Jan Sobilo, biskup diecezji zaporosko-charkowskiej na Ukrainie, nie mógł w tym roku przybyć na Mladifest, ale z Ukrainy skierował swoje przesłanie do młodzieży.

„Wojna nie pozwala mi być z wami w tych dniach łaski w Medziugoriu. Pragnę podziękować Matce Bożej za opiekę nad narodem ukraińskim, który w zeszłym roku został obdarowany przez was, młodzi, różańcami od naszej Matki, które zebraliście podczas zeszłorocznego festiwalu młodzieży, a następnie zawieźliśmy je wszystkie na Ukrainę” – powiedział m.in. bp Jan Sobilo, zapraszając do kontynuowania zbiórki różańców dla Ukraińców także w tym roku.
http://www.medjugorje.hr/pl/nowosci/fra ... 13407.html
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

O. Zvonimir Pavičić: Żyjcie z Chrystusem, a przy końcu życia będziecie zwycięzcami
http://www.medjugorje.hr/pl/nowosci/o.- ... 13412.html
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
tereska
Posty: 578
Rejestracja: 05 lut 2017, 10:07
Jestem: w trakcie rozwodu
Płeć: Kobieta

Re: Medjugorje

Post autor: tereska »

34 Mladifest - Świadectwa uczestników
https://www.youtube.com/watch?v=5-M9u9d ... -SZQDEWtQQ
Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”. Jan Paweł II, ( Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas mszy św. na placu Zwycięstwa, Warszawa, 2 czerwca 1979.)
ODPOWIEDZ