Re: Regulamin

Regulamin Forum Dyskusyjnego SYCHAR

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nirwanna
Posty: 13500
Rejestracja: 11 gru 2016, 22:54
Jestem: po rozwodzie
Płeć: Kobieta

Regulamin

Post autor: Nirwanna »

Regulamin obowiązujący od dn. 13.01.2024 r.:

I Zasady ogólne

1. Celem tego forum jest pomoc małżonkom przeżywającym kryzys w ratowaniu sakramentalnego małżeństwa.
2. Forum ma charakter katolicki.
3. Gospodarzami forum są małżonkowie sakramentalni, których małżeństwa przeżywają bądź przeżywały kryzys i którzy chcą pozostać wierni złożonej przysiędze sakramentalnej i wierzą, że każde trudne małżeństwo sakramentalne dzięki współpracy z łaską sakramentu małżeństwa ma szanse być uratowane.
4. Forum umożliwia wysyłanie życzeń w rocznicę ślubu. Prosimy małżonków zainteresowanych możliwością otrzymywania taką drogą życzeń, o podawanie w swoim profilu użytkownika daty swojego ślubu. Natomiast te osoby, które wyraźnie nie chcą otrzymywania tych rocznicowych życzeń, prosimy o nie wpisywanie daty ślubu w swoim profilu.
5. Pamiętaj o warunkach rejestracji, na które wyraziłeś zgodę. W razie wątpliwości zawsze możesz przywołać je klikając w link "Zarejestruj się", widoczny gdy nie jesteś zalogowany. Obowiązuje on razem z niniejszym regulaminem na całym forum.
6. Nick, avatar, podpis oraz inne informacje w profilu świadczą o Tobie. Nie mogą one naruszać regulaminu. Nowych użytkowników forum prosimy o rejestrowanie się pod nickami nie wskazującymi na rzeczywiste personalia.
W trosce o bezpieczeństwo forumowiczów i ich bliskich, na forum obowiązuje zakaz zamieszczania jakichkolwiek danych osobowych (włącznie ze zdjęciami osobistymi), wyjątkiem są podfora zamknięte oraz wiadomości prywatne. Łamanie tego zakazu skutkuje udzieleniem ostrzeżenia lub banem.
7. Administratorzy forum zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie.
8. Zapoznaj się z zasadami prowadzenia rozmów: http://www.teologia.pl/m_k/zag10-7.htm#2n oraz zasadami bezpieczeństwa viewtopic.php?f=20&p=38462#p38462 i staraj się do nich stosować na forum.

II Treść postów

1. Forum ze względu na zakres problematyki związanej z kryzysem w rodzinie podzielone jest na działy. Wątki niezwiązane z tematem działu będą przenoszone w odpowiednie miejsce.
2. Odpowiadając na post cytuj wyłącznie fragment, do którego się odnosisz.
3. Zabrania się zamieszczanie reklam i linków do ankiet (za wyjątkiem uzgodnionych wcześniej z administratorem), a także treści przeczących nauce Kościoła Katolickiego. Posty i wątki o takiej treści będą usuwane.
4. Zabrania się umieszczania materiałów obcojęzycznych i linków do stron obcojęzycznych. Wyjątkiem mogą być teksty zgodne z celem forum i charyzmatem wspólnoty, opatrzone od razu czytelnym tłumaczeniem na język polski. Posty i wątki bez tłumaczenia na język polski będą usuwane.
5. Pamiętajmy, że osoby przeżywające kryzys są przeważnie w złym stanie psychicznym, potrzebują wsparcia i zrozumienia. Prosimy więc nie przysparzać im dodatkowego cierpienia ostrą krytyką. Bądźmy dla siebie dobrzy – szanujmy uczucia innych i nie rańmy ich dodatkowo. Unikajmy także pouczania i moralizatorskiego tonu.
6. Zabrania się używania zwrotów "mój były/eks mąż", "moja była/eks żona", itp. odnoszących się do małżonków, których wiąże nierozerwalnie sakrament małżeństwa. Zwroty tego typu wykrzywiają prawdę o sakramentalnym małżeństwie i mogą ranić innych sakramentalnych małżonków.
7. Zabrania się na forum usprawiedliwiania i promowania, w jakiejkolwiek formie rozwodów cywilnych dotyczących sakramentalnych małżonków. Rozwody cywilne są zgorszeniem i godzą w sakramentalne małżeństwa, a przede wszystkim znieważają przymierze zbawcze, którego znakiem jest małżeństwo sakramentalne. W Polsce w skrajnych sytuacjach, jedynym dopuszczalnym przez Katechizm Kościoła Katolickiego rozwiązaniem jest separacja (obecna zarówna w prawie cywilnym jak i kanonicznym).
8. Pamiętajmy, że jest to forum pomocy. Zakładane tematy powinny być merytoryczne oraz mieć formę zachęcającą do wymiany doświadczeń. Pisząc post, miej na uwadze temat, wokół którego toczy się dyskusja. Treści odchodzące zbyt daleko od niego mogą być przeniesione do innego wątku lub wycięte.
Ze względu na charakter forum bardzo cenne są posty, w których dzielimy się własnym doświadczeniem i świadectwem życia.
9. Posty o charakterze prowokacyjnym, tematy łamiące podstawowe zasady netykiety (trollowanie), wypowiedzi godzące w cel tego forum - cel Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, nie będą akceptowane.
10. Pisząc na forum należy zachować powściągliwość i rozwagę w osądach innych użytkowników. Nie akceptujemy zachowań świadczących o braku szacunku do kogoś/czegoś lub prowokujących agresję innych użytkowników, kłamliwych oskarżeń uwłaczających godności osoby, lekceważenia innych użytkowników, używania obraźliwych i wulgarnych słów, a także ujawniania treści wrażliwych pozyskanych w PW .
Ponadto na forum nie będą tolerowane osobiste kłótnie między użytkownikami, wszelkie sprawy osobiste prosimy załatwiać poprzez PW.
11. Prosimy zgłaszać moderacji sytuacje, gdy dowolny użytkownik zamieścił treści, które w jakiś sposób prowokują lub naruszają dobra osobiste, przekonania lub odczucia innych użytkowników, zamiast odpowiadać agresywnym lub równie prowokacyjnym postem .
12. Moderatorzy mogą ingerować według uznania w tematy na różne sposoby (zamknięcie, przeniesienie, podzielenie, usunięcie itd.). Działania moderatorów (np. „usunięcie postu lub jego części, zamknięcie tematu) z reguły opatrzone są krótką informacją skierowaną do autora postu/tematu. Nie mają oni jednak obowiązku uzasadniania, czy tłumaczenia się z owych decyzji.
13. Administrator nie ma obowiązku kasowania żadnych postów użytkownika. Na prośbę użytkownika dopuszczalne jest zablokowanie lub usunięcie jego konta bez ingerowania w zapisy już umieszczone na forum.

III Formatowanie i grafika

1. Prosimy, aby nie nadużywać znaczników "bold" "italic" "size" "color". Pamiętaj, by Twój post był czytelny.
2. Zanim wkleisz obrazek upewnij się, że nie utrudnia on czytania wątku.
3. Posty powinny mieć zasadniczo więcej treści aniżeli emotikonów.
4. W postach oczekuje się od użytkowników względnej poprawności gramatycznej i ortograficznej. Moderacja forum zastrzega sobie prawo do edycji/usuwania postów, które przez ilość błędów są nieczytelne/niezrozumiałe. Osoby z dysleksją proszone są o korzystanie z narzędzi sprawdzania tekstu np. jako add-on do browsera lub programów obróbki tekstu.
5. Zachęcamy, aby przed wysłaniem każdego postu skorzystać z opcji „Podgląd”, co pomoże w sprawdzeniu poprawności gramatycznej postu.
6. Pamiętaj, że po wysłaniu postu nie masz możliwości edytowania go ani usunięcia.
7. Zabrania się wklejania zbyt długich tekstów/zalewania forum wieloma tekstami. Sugerujemy podawanie linków do źródła, gdy cytowany tekst , na potrzeby wątku jest dłuższy niż 2-3 zdania.

IV Moderatorzy i Administracja

1. Praca moderatorów i administratorów na forum jest służbą. Forum jest dostępne 24 /dobę i 7 dni w tygodniu, jednak moderatorzy pracują i sypiają, wiec posty nie są akceptowane "od ręki" . Czasem trzeba poczekać, aby ukazały się na forum. Uprasza się o okazanie cierpliwości i zrozumienia.
Administratorzy i moderatorzy forum pomocy http://www.kryzys.org moderują (sprawdzają przed opublikowaniem) wszystkie zamieszczane na forum wpisy, dlatego treści niezgodne z regulaminem nie będą publikowane. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.
2. Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretacje regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy forum. Uwagi/pytania do nich należy umieszczać w dziale technicznym lub kierować bezpośrednio na PW.
3. Moderatorzy przed udzieleniem ostrzeżenia stosują upomnienia użytkownika łamiącego regulamin przez wiadomość prywatną lub posty na forum ogólnym. Niereagowanie na upomnienia skutkuje udzieleniem ostrzeżenia.
4. Jeśli któryś z postów lub otrzymana przez ciebie wiadomość prywatna, rażąco narusza regulamin lub jest szczególnie obraźliwa zwróć się do wybranego moderatora forum. Pamiętaj jednak, że moderator to też człowiek i nie oczekuj, że Twoja prośba zostanie natychmiast spełniona.
5. Admin jest najwyższą instancją na forum, jeśli poczujesz się niesprawiedliwie potraktowany przez moderatora napisz do admina, jednak pamiętaj, aby nie nadużywać jego czasu, w zwykłych przypadkach zwracaj się do moderatorów.
6. Moderatorzy starają się być w swojej pracy obiektywni.
7. Forum nie jest punktem terapeutycznym, administracja i moderatorzy to nie terapeuci tylko grupa znajomych i przyjaciół, którzy dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. Forum nie jest również punktem porad prawnych i informacje tam zawarte nie wyczerpują znamion porady prawnej.

V Konsekwencje nieprzestrzegania regulaminu

1. Treści niezgodne z regulaminem prowadzą do wycięcia fragmentu bądź całości postu/zamknięcia tematu.
2. Poważniejsze wykroczenia przeciwko regulaminowi prowadzą do ostrzeżenia, a następnie zablokowania konta (ban), którego dokonuje Administrator.
3. Użytkownikowi, którego posty będą często odrzucane zostanie udzielone ostrzeżenie.
Pierwsze ostrzeżenie będzie udzielane użytkownikowi po 7 postach usuniętych z powodu łamania regulaminu.
Drugie ostrzeżenie po kolejnych 5 usuniętych postach.
Trzecie ostrzeżenie po kolejnych 3 usuniętych postach.
Trzecie ostrzeżenie jest równoznaczne z zablokowaniem użytkownika na okres do 90 dni.
4. Zabrania się korzystania z forum pod kilkoma nickami. Jedna osoba = jeden nick (nie dotyczy konta "admin"). Konsekwencją naruszania tego punktu będzie likwidacja danego konta albo ban.
5. Użytkownik nie ma prawa udostępniać swojego konta na forum w celu wypowiadania się przez innego użytkownika, który został zablokowany; konsekwencją może być ostrzeżenie lub blokada konta.
6. Osoba, której zostało usunięte konto przez administratora lub która sama poprosiła o usunięcie konta - ma możliwość założenia nowego konta pod warunkiem uzyskania na to zgody od admina, który podejmuje decyzję w uzgodnieniu z moderatorami. Osoba zablokowana na stałe ma możliwość zdjęcia blokady z konta pod takim samym warunkiem jak wyżej. Prośby o ponowny dostęp należy kierować drogą mailową na adres rejestracja [(małpa)] kryzys [kropka] org
7. Ponowne zakładanie wcześniej usuniętych kont bez zgody administratora, wklejanie usuniętych postów, zaśmiecanie forum (spamowanie), krytyka moderacji/administracji poza przeznaczonym do tego wątkiem (Dział techniczny), niereagowanie na upomnienia, drwiny, wulgaryzmy, prowokacje, obrażanie i inne formy braku kultury i nieposzanowania netykiety może zaowocować usunięciem postów naruszających regulamin i/lub zablokowaniem dostępu do forum.

VI Zasady przetwarzania danych osobowych

1. Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Trudnych Małżeństw Sychar z siedzibą w Warszawie, ul. Skaryszewska 12. NIP: 1132692372”. Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia korzystania z forum, moderowania treściami zamieszczanymi na forum.
Zgodnie z RODO osobom których dane dotyczą przysługuje:
a) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
b) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
c) prawo do usunięcia danych osobowych;
d) prawo do ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
e) prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO;
2. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, niemniej bez ich podania nie będzie zapisanie się i korzystanie z forum internetowego.
3. Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania danych zostały określone w naszej Polityce Prywatności https://sychar.org/polityka-prywatnosci/
4. Zgłoszenia dotyczące przetwarzania danych osobowych należy kierować na adres: rodo@sychar.org
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę
Jan Paweł II
Zablokowany